FALL FIESTA 2022 WINNERS

BOS_Robbie Lee.jpg

Best of Show

Robbie Lee, Watercolor, Illustrator

Award of Excellence_Tim Edwards.jpg

Award of Excellence

Tim Edwards, Painting

Award of Excellence_Carol Napoli.jpg

Award of Excellence

Carol Napoli, Painting

Award of Excellence_Linda Caro.jpg

Award of Excellence

Linda Caro, Jewelry

Award of Excellence_Greg Jones.jpg

Award of Excellence

Greg Jones, Mixed Media

Fine Art 1st_ Eric Clay.jpg

Fine Art

First Place: Eric Clay, Photography

Fine Art 2nd_Chelsea Smith.jpg

Fine Art

Second Place - Chelsea Smith, Printmaking

Fine Art 3rd_Richard Burton.jpg

Fine Art

Third Place: Richard Burton, Photography

Fine Art 1st_Gabriel Isaac.jpg

Fine Crafts

First Place: Gabriel Isaac, Pottery

Fine Crafts 2nd_Jeff Rogers.jpg

Fine Crafts

Second Place: Jeff Rogers, Pottery

Creative Crafts_1st_Ashley Brewer.jpg

Creative Crafts

First Place: Ashley Brewer,  Fabric

MeritAward_Sharon Young.jpg

Sharon Young, Edibles

Award of Merit_Christine Hayward.jpg

Kristine Hayward, Clay

Award of Merit_Scott Marino.jpg

Creative Crafts

Second Place: Kim Phelan, Fabric


Merit Awards

William SanMarco, Fabric

Tom Parker, Wood

Scott Smith, Wood

Scott Marino, Mixed Media

Kristine Hayward, Clay

Sharon Young, Edibles

Brittany Stempien, Fabric

Charles Rice, Wood

Obed Gomez, Painting

Masako Friedenberg, Jewelry

Award of Merit_Tom Parker.jpg

Tom Parker, Wood

Scott Marino, Mixed Media

Fine Crafts 3rd_Jorge Gil.jpg

Fine Crafts

Third Place: Jorge Gil, Leather

Creative Crafts_Joshua Johnson.jpg

Creative Crafts

Third Place: Joshua Johnson, Jewelry

Award of Merit_Brittany Stempien.jpg

Brittany Stempien, Fabric

Award of Merit_Masako Friedenberg.jpg

Masako Friedenberg, Jewelry

Award of Merit_Charles Rice.jpg

Charles Rice,  Wood

FULL WINNER LIST

Robbie Lee, Watercolor, Illustrator

* Best of show purchased by the Fiesta in the Park committee and donated to Orange County Library System

Award of Excellence
Tim Edwards, Painting
Greg Jones, Mixed Media
Carol Napoli, Painting
Linda Caro, Jewelry

Fine Art
First Place
Eric Clay, Photography
Second Place
Chelsea Smith, Printmaking
Third Place
Richard Burton, Photography

Fine Crafts
First Place
Gabriel Isaac, Pottery
Second Place
Jeff Rogers, Pottery
Third Place
Jorge Gil, Leather

Creative Crafts
First Place
Ashley Brewer, Fabric
Second Place
Kim Phelan, Fabric
Third Place
Joshua Johnson, Fabric